Przyłącza gazowe w domu

Arkadiusz Mikołajczyk

Arkadiusz Mikołajczyk

Przyłącze gazowe w domu

Jak wygląda przyłącze gazowe w domu / Przyłącza gazowe w domu oraz w starym budynku

Instalacji gazowej w domu jednorodzinnym składa się:

Po pierwsze, przyłącza gazowe do domu lub jakiegokolwiek budynku, znajduje się w szafce gazowej wraz z reduktorem ciśnienia i gazomierzem oraz kurkiem głównym (jest to po stronie gazowni). Wpięcie się pod konsole gazomierzową w celu podpięcia się pod gazomierz. Od tego miejsca rozprowadzamy instalację gazu:

Co ważne dostrzeżenia, w przypadku zamontowanej skrzynki w granicy działki instalacje trzeba doprowadzić do ziemnie rurami plastikowymi i przejściem tzw. Pe/stal do budynku montaż kurka przy budynku wraz z małą szafką na zawór.

W przypadku rozprowadzenia instalacji po zewnętrznej ścianie budynku można to zrobić w miejscu dostępnym do instalacji tylko i wyłącznie rurami stalowymi łączonymi przez spawanie miejsca skręcane powinny być tylko przy zaworach.

W wewnątrz budynku można rozprowadzić instalacje trzema sposobami:  po pierwsze poprzez instalacje miedziana systemem zaciskanym rurami; po drugie kształtkami przeznaczonymi do gazu rurami miedzianymi łączonymi przez lutowanie twarde lutem srebrnym; po trzecie rurami stalowymi łączonymi przez spawanie

Rury stalowe powinny być zabezpieczone przed korozja z reguły jest to farba podkładowa i nawierzchniowa w domach jedno rodzinnych kolor nie ma znaczenia. Lecz należy pamiętać,  że kolor żółty podkreśla, że jest to instalacji gazowa w przypadku rur miedzianych nie należy ich malować .

Instalacja przechodząca przez przegrody (ściany, stropy) powinny znajdować się w rurach ochronnych stalowych.

W budynku mamy do wyboru:

W przypadku zamontowania skrzynki na elewacji budynku instalacje rozprowadzamy  podobnie tyle ze pomija nas instalacji doziemna.

Po zakończonych pracach instalatorskich, instalator wykonuje próbę szczelności i wydaje odpowiednie protokoły. Przyłącza gazowe nie są aż tak trudne i pracochłonne jak mogłoby się wydawać.

Udostępnij:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 07:00 – 15:00
Wtorek: 07:00 – 15:00
Środa: 07:00 – 15:00
Czwartek: 07:00 – 15:00
Piątek: 07:00 – 15:00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Przyłącza gazowe, instalacje gazowe centralnego ogrzewania, zbrojenie działek, montaż szafek elektrycznych, budowa przemysłowych stacji gazowych, serwis instalacji gazowych, zgrzewanie rur